V auguste 2017 bol Giuseppe Montesano vymenovaný za hudobného riaditeľa orchestra. Orchester organizuje klasické koncerty v najkrajších koncertných sálach vo Viedni. Palác Hofburg je viedenská kráľovská rezidencia, niečo ako mesto v meste. Palác pochádza z 13. Storočia na okraji Innere Stadt. Medzi jeho najstaršie časti patria švajčiarsky dvor, pomenovaný švajčiarskymi strážcami, ktorí hliadkovali v tejto oblasti. Hofburg má viac ako 2000 apartmánových izieb nazývaných Kaiserappartements. Pre verejnosť je sprístupnených iba pár z nich, ktoré ponúkajú pohľad na život aj smrť kráľovnej Alžbety.
Jazdecká škola
Ďalšou zaujímavosťou paláca je Burgkapelle, čo je Kráľovská kaplnka, kde pravidelne v nedeľu je počuť spev viedenského chlapčenského zboru počas omše. Kaplnka pôvodne pochádza z 13. Storočia, no v polovici 15. Storočia prešiel gotickou úpravou. Zachovala sa drevená gotická socha. Medzi zaujímavostí, na ktoré je radosť sa pozrieť je Reitschule, španielska jazdecká škola. Vznik tejto školy sa datuje od roku 1565, kde v bezprostrednej blízkosti Paláca Hofburg, bola nainštalovaná turnajová konská dráha.
Prvou zmienkou o jazdiarni je dokument z 20. Septembra, v ktorom sa spomína odmena sto guldenov za jej postavenie v záhrade Purgh alhie. Ešte v tom istom roku bol položený základný stavebný kameň, a určený bol zároveň ako rezidencia Ferdinanda I. Tá bola v roku 1569 prestavaná na stajne, pre kone rodu Habsburgovcov. Karol II. Arcivojvoda založil žrebčín v obci Lipica, ktorá v tej dobe ešte patrila Rakúsku, no dnes je obec súčasťou Slovinska.
Žrebčín naplnil koňmi dovezenými zo Španielska, pre kráľovský dvor boli vybrané iba tie najlepšie žrebce. Cisár Leopold I. postavil novú jazdeckú školu v Tumblplatz, no počas tureckých nepokojov a tesne pred jej dokončením, bola budova poškodená.

Zdroj: woman.sk
Neskôr za vlády Karola VI., začali s budovaním jazdeckej školy v Michaelertrakt v Hofburgu. Zimná jazdecká škola bola postavená na výchovu šľachtickej mládeže. Samotnú budovu dal postaviť Johann Bernhard Fischer a dokončil ju jeho syn v roku 1735. V pôvodnej podobe sa zachovala do dnes a je považovaná za najkrajšiu jazdiareň na svete. Po roku 1740, za vlády Márie Terézie, sa v zimnej jazdeckej škole konali kolotoče, slávnosti, jazdecké hry a plesy.
Heldenplatz a Námestie hrdinov
Za pozornosť stojí aj námestie Heldenplatz, alebo tiež Námestie hrdinov. Je to priestor pred palácom Hofburg, je sídlom Rakúskeho prezidenta, ktoré je v priľahlom krídle a úradu spolkového kancelára, ktoré sa nachádza na námestí Ballhausplatz. Na námestí hrdinou sa nachádzajú dve jazdecké sochy.
Socha arcivojvodu Karola Rakúskeho, ktorá glorifikovala veľkú Habsburskú dynastiu ako vojvodcov, aj napriek prehre bitky pri Solferine. Druhou je socha princa Eugena Savojského, ktorá bola dokončená rok pred porážkou v bitke pri Koniggrätzi.

Zdroj: outdooractive.com
Múzeum Sisi
Hofburg bol do roku 1918 komplex v srdci Viedne a zároveň politickým centrom monarchie. Múzeum Sisi ponúka návštevníkom prehliadku pitúry cisárovnej Alžbety s jej osobnými predmetmi. V týchto miestach sa legenda o cisárovnej Sisi stáva takmer reálnom ako nikde inde na svete. Múzeum sa zameriava najmä na autentické zobrazenie života slávnej rakúsko-uhorskej cisárovny Sisi.

Zdroj: carpediem.co.il
Výstava ponúka témy jej súkromného osobného žívota, vzburu proti dvornému protokolu, jej osobný svet krásy, športové úspechy, cestovanie a poéziu, jej detstvo aj zasnúbenie s rakúskym cisárom, až po atentát v Ženeve.